logo spółek współodpowiedzialnych

program czyste powietrze

tabela czyste powietrze

 

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego głównym celem jest zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by móc efektywnie zarządzać energią. Działania te mają na celu nie tylko chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet.

Dla kogo dotacja?

Program Czyste Powietrze przeznaczony jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Na co?

Na dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Ile wynosi dotacja?

Dotacja wynosi do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania, 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania i 69 000 zł dla najwyższego poziomu dofinansowania.



Aktualne informacje dotyczące Programu Czyste Powietrze: [Broszura]ikona pdf

Źródło: https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze/